Biz Kimiz

Bambaşka bir etüt ortamı olmalı 

Çocuğu ilkokul çağında olan çalışan kadınların ortak sıkıntısı, bu iki annenin bir pazar günü yaptığı telefon görüşmesinde iş fikrine dönüştü: “Biz neden bu soruna profesyonel bir çözüm bulmuyoruz?” Sıkıcı bir etüt ortamından çok, aktiviteler de yapılan, eğitim ve seminerler verilen, çocukların eğlenebileceği ve enerjilerini akıtabileceği samimi bir yer olması konusunda hemfikirdiler. Hemen harekete geçildi, fikir projelendirildi. Biri İngilizce öğretmeni, diğeri de yaratıcı drama eğitmeni ve profesyonel yaşam koçu iki girişimci, emeklerini ve birikimlerini ortaya koydular. Ama en çok da heyecanlarını…

Hayallerindeki bahçeli, müstakil yeri bulmak aylar sürdü ama faaliyete başlamak için her şeyi kısa sürede hazır hale getirmeleri gerekiyordu.

Ve böylece Kristal Çocuk doğdu.

Kristal Çocuk, Türkiye’deki yabancı uyruklu çalışanların ve yurtdışında uzun süre kalıp ülkeye dönen ailelerin çocukları için Türkçe Öğrenim Programı’nı hayata geçiriyor. 05-12 yaş arasındaki çocuklara yönelik düzenlenen program, İngilizce diline hakim eğitmenler tarafından verilmektedir.

04 yaş – 17 yaş arası çocukların yaşam boyunca bilmeleri gereken görgü kurallarından sorunlarla başa çıkma zaman yönetimi, stres yönetimi gibi konuların bulduğu eğitim Kanadan alınan temel eğitim üzerine geliştirilerek Türkiye koşullarına uyarlanmıştır.

Sormak istediğiniz şeyler mi var?